



Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR Lens
$2,834.69 • View Prices • By Fujifilm
Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR Lens price in United States starts from $2,834.69.
- Share
$2,834.69
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Mirrorless
- 26 MP Camera
- 4K Video Recording
- APS-C BSI-CMOS Sensor
- 3 in, 1 dots, LCD, Touch Screen Display
- 1/8000 sec Max Shutter Speed
- f/1.4 - f/16 Lens
- Wi-Fi, HDMI
Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR… Specs
Group: $250,000 to $300,000
- Mirrorless
- 26 MP Camera
- 4K Video Recording
- APS-C BSI-CMOS Sensor
- 3 in, 1 dots, LCD, Touch Screen Display
- 1/8000 sec Max Shutter Speed
- f/1.4 - f/16 Lens
- Wi-Fi, HDMI
General
| Brand | Fujifilm |
| Model | X-T4 |
| Type | Mirrorless |
| Sales Package | 1 Camera, Battery Charger |
Design and Body
| Dimensions | 135 x 92.8 x 93 mm |
| Weight | 607 g |
Sensor
| Type | BSI-CMOS |
| Size | APS-C (23.5 x 15.6 mm) |
Lens
| Lens Mount | Fujifilm X |
| Focal Length | 33mm |
| Aperture | f/1.4 - f/16 |
| Auto Focus | Contrast Detect (sensor), Phase Detect, Multi-area, Center, Selective single-point, Tracking, Single, Continuous, Touch, Face Detection, Live View |
| Manual Focus | Yes |
Display & ViewFinder
| Display | LCD |
| Touch | Yes |
| Display Size | 3 in |
| Display Resolution | 1 dots |
| View Finder | 100%, Electronic, 1.125× (0.75× 35mm equiv.) Magnification |
Photography Features
| Metering | Multi, Center-weighted, Average, Spot |
| Continous Shots | 20.0 fps |
| Self Timer | Yes |
| Inbuilt Flash | No |
| External Flash | Yes (via hot shoe or flash sync port) |
| Dust Reduction | Yes |
Exposure & Shutter
| ISO | Auto, 160-12800 (expands to 80-51200) |
| Max Shutter Speed | 1/8000 sec |
| Exposure Modes | Yes |
Image
| Camera Resolution | 26 MP |
| White Balancing | 7 presets |
| Image Stabilizer | Yes, Sensor-shift |
| Image Formats | JPEG, RAW |
Video
| Video Recording | 4K @ 23/24/25/30/50/60 fps UHD 1080p @ 120/23/24/240/25/30/50/60 fps FHD |
| Video Formats | MPEG-4, H.264, H.265 |
Connectivity
| Wi-Fi | Built-In, 802.11b/g/n + Bluetooth |
| Bluetooth | Yes |
| USB Port | Yes |
| USB Port Type | USB 3.2 Gen 1 (5 GBit/sec) |
| HDMI | Micro-HDMI |
| Built-in Microphone | Stereo |
| Remote Control | Yes (via smartphone or wired remote) |
Features
| Tripod Socket | Yes |
Battery & Power
| Battery Type | Battery Pack |
| Battery Capacity | 500 mAh |
| Battery Model | NP-W235 lithium-ion battery & charger |
Warranty
| Warranty | 2 Years Warranty |
| Warranty Covered | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Accessories and Freebies |
Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR… Price History
You can check the price history of Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR Lens below. The current price is $265,000. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Cameras
Related Searches
Compared With

Fujifilm X-T4 26MP Mirrorless Camera with XF33 mm F1.4 R LM WR Lens vs Sony FX2 34MP Cinema Line Camera
Canon EOS R50 V Mirrorless Camera with 14-30mm Lens vs Sony Alpha ZVE10 II Mirrorless Camera with 16-50mm Lens
Nikon Z6 III 24.5MP Mirrorless Camera (Body Only) vs Sony a7 IV 33MP Mirrorless Camera (Body Only)
Fujifilm X-M5 26MP Mirrorless Camera with 15-45mm Lens vs Sony Alpha ZVE10 II Mirrorless Camera with 16-50mm Lens
Fujifilm X-M5 26MP Mirrorless Camera with 15-45mm Lens vs Sony a6700 Mirrorless Camera with 16-50mm Lens
Fujifilm X-T30 II 26MP Mirrorless Camera (Body Only) vs Fujifilm X-M5 26MP Mirrorless Camera (Body Only)Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













