



IZI IRIS Pocket 4K Camera
$258.29 • View Prices • By IZI
IZI IRIS Pocket 4K Camera price in United States starts from $258.29.
- Share
$258.29
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Sports and Action Camera
- 4K Video Recording
- 1/1.3" CMOS Sensor
- 1.5 in, OLED Display
- Built-in Microphone
- USB
IZI IRIS Pocket 4K Camera Specs
- Sports and Action Camera
- 4K Video Recording
- 1/1.3" CMOS Sensor
- 1.5 in, OLED Display
- Built-in Microphone
- USB
General
| Brand | IZI |
| Model | IRIS |
| Type | Sports and Action Camera |
Sensor
| Type | 1/1.3" CMOS sensor |
Lens
| Auto Focus | Yes |
Display & ViewFinder
| Display | AMOLED |
| Display Size | 1.5 in |
Image
| Image Stabilizer | Yes, 3-axis gimbal stabilizer |
Video
| Video Recording | 4K @ 60 fps UHD |
Connectivity
| USB Port | Yes |
| USB Port Type | USB-C |
| Built-in Microphone | Yes |
Features
| Tripod Socket | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year, Yes |
IZI IRIS Pocket 4K Camera Price History
You can check the price history of IZI IRIS Pocket 4K Camera below. The current price is $24,499. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Cameras
Related Searches
Compared With

IZI IRIS Pocket 4K Camera vs Digitek DAC 202 5K Pocket Action Camera
IZI IRIS Pocket 4K Camera vs dji Osmo Pocket 3 Sports and Action Camera
Sony a7R V Mirrorless Camera (Body Only) vs Sony a7R VI Mirrorless Camera (Body Only)
Canon EOS R50 V Mirrorless Camera with 14-30mm Lens vs Sony Alpha ZVE10 II Mirrorless Camera with 16-50mm Lens
Fujifilm X-T30 II 26.1MP Mirrorless Camera with 15-45mm Lens vs Sony a6700 Mirrorless Camera with 16-50mm Lens
Fujifilm X-M5 26MP Mirrorless Camera with 15-45mm Lens vs Sony Alpha ZVE10 II Mirrorless Camera with 16-50mm LensDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













