

Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle
$679.99 • View Prices • By Sony
Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle is a Gaming Console from Sony. Compare prices, read reviews, and check specifications of Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle price in United States is $679.99. The lowest price is available at Newegg.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- 3.5 GHz
- Octa Core
- 16 GB RAM
- 825 GB Storage, SSD
- 10.28 TFLOPs, AMD RDNA 2 GPU, 2.23 GHz
- 4K Support, HDR Support
- Wi-Fi, Bluetooth, HDMI
- Vibration, Motion Control
Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle Specs
- 3.5 GHz
- Octa Core
- 16 GB RAM
- 825 GB Storage, SSD
- 10.28 TFLOPs, AMD RDNA 2 GPU, 2.23 GHz
- 4K Support, HDR Support
- Wi-Fi, Bluetooth, HDMI
- Vibration, Motion Control
General
| Brand | Sony |
| Model | PlayStation 5 - God of War Ragnarök Bundle |
| Device Type | console |
Game Controller
| Quantity | 1 |
| Wireless | Yes |
| Built-in Speaker | Yes |
| Vibration | Yes |
| Motion Control | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Headset Port | Yes |
Display
| 4K Support | Yes |
| HDR Support | Yes |
Connectivity
| Ethernet | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Port | 4 x USB |
| HDMI | Yes |
Processor
| Brand | AMD |
| Model | Zen 2 Series |
| CPU Core | Octa Core |
| Speed | 3.5 GHz |
Graphics
| GPU | 10.28 TFLOPs, AMD RDNA 2 GPU |
| GPU Clock Speed | 2.23 GHz |
Memory
| RAM | 16 GB |
| Storage | 825 GB, SSD |
Extra
| Internet | Yes |
| warranty | 1 year |
Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle Prices
3% (price increased by $21 in one month)
Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle Price History
You can check the price history of Sony PlayStation 5 Gaming Console - God of War Ragnarök Bundle below. The current price is $679.99. Over the past month, there has been a increase of $21 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Gaming Consoles
Compared With

Sony PlayStation 5 Slim Digital Edition Gaming Console - Call of Duty: Black Ops 6 Bundle vs Microsoft Xbox Series S 512GB Gaming Console - Fortnite & Rocket League Bundle
Nintendo Switch 2 vs Sony PlayStation 6 (PS6) Gaming Console
Microsoft Xbox Series X Digital Edition 1TB Gaming Console vs Microsoft Xbox Series X 1TB Gaming Console
Microsoft Xbox Series X 1TB Gaming Console vs Microsoft Xbox Series S 512GB Gaming Console
Microsoft Xbox Series X Digital Edition 1TB Gaming Console vs Microsoft Xbox Series S 512GB Gaming Console
Apple iPhone 17 Pro Max vs Red Magic 11 ProDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














