Acer Aspire 14 AS14H-53 UN.36CSI.006 Laptop (Intel Core 5/ 16GB/ 512GB SSD/Win 11)
- Share
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Intel Core 5 210H
- Octa Core (4P + 4E), 12 Threads
- 16 GB LPDDR5 RAM
- 512 GB SSD
- Intel Graphics Intel Graphics
- 14 inches, 1920 x 1200 pixels
- Windows 11 OS
- Backlit Keyboard
Acer Aspire 14 AS14H-53 UN.36CSI.006 Laptop (Intel Core 5/ 16G… Specs
General
- OS: Windows 11
- Utility: Everyday Use, Business, Performance
- 1.44 kgLight
Display
- 14 inchesSmallest
- 1920 x 1200 pixelsGood
- ~ 162 PPIHigh
Performance
- Intel Core 5 210H
- 4 x 2.2 GHz (Turbo Speed upto 3.6 GHz) Performance Cores
4 x 1.6 GHz (Turbo Speed upto 3.6 GHz) Efficient Cores - Octa Core (4P + 4E), 12 Threads