




Dell Latitude 7320 Laptop (11th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Win10 Pro)
$1,846.33 • Out Of Stock • By Dell
Dell Latitude 7320 Laptop (11th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Win10 Pro) price in United States starts from $1,846.33.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$1,846.33
Search
Features
- 11th Gen Intel Core i7 1180G7
- Quad Core, 8 Threads
- 16 GB RAM
- 1 TB SSD
- Intel Iris Xe Graphics
- 13.3 inches, 1920 x 1280 pixels, Touch Screen
- Windows 10 OS
- 1 Year Warranty
OUT OF STOCK
Dell Latitude 7320 Laptop (11th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Wi… Specs
Group: $150,000 to $200,000
General
- OS: Windows 10
- Thickness: 8.4 mmSlim
- 1.14 kgLight
- 1 Year Warranty
Display
- 13.3 inchesSmall
- 1920 x 1280 pixelsPoor
- ~ 174 PPILow
- Touch Screen
- Anti Glare
- 3:2 Aspect Ratio
Performance
- 11th Gen Intel Core i7 1180G7
- 4 x 2.2 GHz (Turbo Speed upto 4.6 GHz) Cores
- Quad Core, 8 Threads
- 12 MB Cache
- Intel Iris Xe Graphics Graphics
- 16 GB RAMAverage
- 1 TB SSD
Connectivity
- HDMI
- WiFi, Bluetooth
- 1 x USB Type-C
- Backlit Keyboard
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Apple MacBook Pro M5 Pro 16 2026 Laptop (Apple M5 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Pro 16 2024 Laptop (Apple M4 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS)
Apple MacBook Pro M5 Pro 16 2026 Laptop (Apple M5 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Pro 16 Laptop (Apple M5 Max / 36GB/ 2TB SSD/ macOS)
Dell 14 Plus Db14250 Laptop (Intel Core Ultra 7 256V/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11) vs Apple MacBook Air 15 2026 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 512GB SSD/ MacOS)
Acer Chromebook 315 CB315-4H-C0BR (Intel Celeron N4500/ 4GB/ 64GB eMMC/ ChromeOS) vs Lenovo V14 G4 IRU 83A000PCUS Laptop (13th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
Asus TUF Gaming F16 FX608JHR-DS74 Gaming Laptop (14th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050) vs Alienware 16 Aurora Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 32GB/ 1TB SSD/ Win 11/ RTX 5060 8GB Graph)
Lenovo Yoga Slim 7x 83ED0001US Laptop (Snapdragon X Elite X1E-78-100/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11) vs Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS)Dell Latitude 7320 Laptop (11th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Wi… Full Specs
General
| Series | Latitude |
| Model | Latitude 7320 |
| Device Type | Hybrid |
| OS | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Dimensions | 288 x 207 x 8.4 mm |
| Weight | 1.14 kg |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Type | LED |
| Touch | Yes |
| Size | 13.3 inches |
| Resolution | 1920 x 1280 pixels |
| PPI | ~ 174 PPI |
| Aspect Ratio | 3:2 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | Corning Gorilla Glass, Active Pen Support |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 1 x USB Type-C |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Keyboard Backlit | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | 11th Gen Intel Core i7 1180G7 |
| Speed | 4 x 2.2 GHz (Turbo Speed upto 4.6 GHz) Cores |
| Cores | Quad Core, 8 Threads |
| Cache | 12 MB |
| Brand | Intel |
| Series | Core i7 |
| Model | 1180G7 |
| Generation | 11th Gen |
Graphics
| GPU | Intel Iris Xe Graphics |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 16 GB |
| Solid State Drive | 1 TB SSD |
Extra
| Sales Package | Laptop & Adaptor |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














