
Google Zork Chromebook (AMD Ryzen 3/ 4GB/ 128GB SSD/ Chrome OS)
$417.96 • Out Of Stock • By Google
Google Zork Chromebook (AMD Ryzen 3/ 4GB/ 128GB SSD/ Chrome OS) price in United States starts from $417.96.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$417.96
Search
Features
- 3rd Gen AMD Ryzen 3 3250C
- Dual Core, 4 Threads
- 4 GB RAM
- 128 GB SSD
- AMD Radeon Graphics
- 14 inches, 1920 x 1080 pixels
- Chrome OS
- 2 USB 3.0 Ports
OUT OF STOCK
Google Zork Chromebook (AMD Ryzen 3/ 4GB/ 128GB SSD/ Chrome OS) Specs
Group: $35,000 to $45,000
General
- OS: Chrome
- Utility: Everyday Use
Display
- 14 inchesAverage
- 1920 x 1080 pixelsAverage
- ~ 160 PPIHigh
Performance
- 3rd Gen AMD Ryzen 3 3250C
- 2 x 2.6 GHz (Turbo Speed upto 3.5 GHz) Cores
- Dual Core, 4 Threads
- 4 MB Cache
- AMD Radeon Graphics Graphics
- 4 GB RAMSmallest
- 128 GB SSD
Connectivity
- HDMI
- WiFi, Bluetooth
- 2 x USB 3.0
- Inbuilt Microphone
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 83KT002QUS Laptop (AMD Ryzen AI 5 340/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Dell 14 Plus 2-in-1 LDB04255-A376BLU-PUS Laptop (AMD Ryzen AI 5 340/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)
Asus TUF Gaming A15 FA506NCR-WH71 Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7435HS/ 8GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 4GB RTX 3050) vs Lenovo LOQ-E 83S00000US Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7735HS / 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 6GB RTX 4050)
Apple MacBook Neo 2026 Laptop (Apple A18 Pro Chip/ 8GB/ 256GB SSD/ MacOS) vs Samsung Galaxy Book 4 Pro NP964XGK-KG3US Laptop (Intel Core 5 Ultra 125H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)
Acer Nitro V 15 ANV15-52-58E2 Gaming Laptop (13th Gen Core i5/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11/ 8GB RTX 5050) vs MSI Cyborg A17 AI B2HWEKG-013CA Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 260/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)
MSI Cyborg 15 B2RWFKG-074US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs MSI Cyborg 17 B2RWFKG-039US Gaming Laptop (Intel Core 5 210H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Apple MacBook Pro M5 Pro 16 2026 Laptop (Apple M5 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Pro 16 2024 Laptop (Apple M4 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS)Google Zork Chromebook (AMD Ryzen 3/ 4GB/ 128GB SSD/ Chrome OS) Full Specs
General
| Model | Zork |
| Utility | Everyday Use |
| OS | Chrome OS |
Display
| Touch | No |
| Size | 14 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 160 PPI |
| Anti Glare Screen | No |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | 3rd Gen AMD Ryzen 3 3250C |
| Speed | 2 x 2.6 GHz (Turbo Speed upto 3.5 GHz) Cores |
| Cores | Dual Core, 4 Threads |
| Cache | 4 MB |
| Brand | AMD |
| Series | Ryzen 3 |
| Model | 3250C |
| Generation | 3rd Gen |
Graphics
| GPU | AMD Radeon Graphics |
| Brand | AMD |
Memory
| RAM | 4 GB |
| Solid State Drive | 128 GB SSD |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










