


Great Wall W1333A Laptop (Intel Apollo Lake N3350/ 4GB/ 64GB eMMC/ Win10)
$191.48 • Out Of Stock • By Great Wall
Great Wall W1333A Laptop (Intel Apollo Lake N3350/ 4GB/ 64GB eMMC/ Win10) price in United States starts from $191.48.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$191.48
Search
Features
- Intel Celeron Dual Core N3350
- Dual Core, 2 Threads
- 4 GB LPDDR3 RAM
- 64 GB Hard Disk
- Intel UHD Graphics
- 13.3 inches, 1920 x 1080 pixels
- Windows 10 OS
- Backlit Keyboard
OUT OF STOCK
Great Wall W1333A Laptop (Intel Apollo Lake N3350/ 4GB/ 64GB e… Specs
Group: $17,500 to $22,500
General
- OS: Windows 10
- Utility: Everyday Use, Business
- Thickness: 13.7 mmSlim
- 1.33 kgAverage
Display
- 13.3 inchesSmall
- 1920 x 1080 pixelsAverage
- ~ 157 PPIHigh
- 16:9 Aspect Ratio
Performance
- Intel Celeron Dual Core N3350
- 2 x 1.1 GHz (Turbo Speed upto 2.4 GHz) Cores
- Dual Core, 2 Threads
- 2 MB Cache
- Intel UHD Graphics Graphics
- 4 GB LPDDR3 RAMAverage
- 64 GB HDDLargest
Connectivity
- HDMI, Multi Card Reader
- WiFi, Bluetooth v4.0
- 1 x USB 3.0, 1 x USB Type-C
- 0.3 MP Camera
- Backlit Keyboard, Inbuilt Microphone
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

HP Victus BM7B7UA#ABA Gaming Laptop (13th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ RTX 5060 8GB Graphics) vs Acer Nitro V 16S AI ANV16S-41-R27B Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 260/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Asus ROG Strix G17 G713PI-DS94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 7945HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 4070) vs Asus ROG Strix G18 2025 G814PH-ES94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 8940HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)
Asus TUF Gaming A16 2025 FA607NU-WS53 Gaming Laptop (AMD Ryzen 5 7535HS/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 6GB RTX 4050) vs HP Victus BM7B7UA#ABA Gaming Laptop (13th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ RTX 5060 8GB Graphics)
Acer Nitro V 17 AI ANV17-41-R8ML Gaming Laptop (AMD Ryzen 5 240/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs Acer Nitro V 16S AI ANV16S-61-R9TR Gaming Laptop (AMD Ryzen AI 7 350/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Lenovo ThinkPad P16 Gen 2 21FA0052US Laptop (14th Gen Core i7/ 64GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 12GB RTX 3500) vs Dell Latitude 5440 Laptop (13th Gen Core i5/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
Lenovo IdeaPad Slim 3i 82X700HUUS Laptop (13th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Dell 14 Plus 2-in-1 LDB04255-A376BLU-PUS Laptop (AMD Ryzen AI 5 340/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)Great Wall W1333A Laptop (Intel Apollo Lake N3350/ 4GB/ 64GB e… Full Specs
General
| Model | W1333A |
| Utility | Everyday Use, Business |
| Device Type | Ultrabook |
| OS | Windows 10 |
| Dimensions | 318 x 210 x 13.7 mm |
| Weight | 1.33 kg |
Display
| Type | IPS |
| Touch | No |
| Size | 13.3 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 157 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
| Features | Full HD |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | 802.11b / g / n |
| Bluetooth | v4 |
| USB Ports | 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0 |
| HDMI | 1 x Mini HDMI Port |
| Card Reader | TF Card up to 64GB Not included |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes, 0.3 MP |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Speakers | Supported |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | Intel Celeron Dual Core N3350 |
| Speed | 2 x 1.1 GHz (Turbo Speed upto 2.4 GHz) Cores |
| Cores | Dual Core, 2 Threads |
| Cache | 2 MB |
| Brand | Intel |
| Series | Celeron Dual Core |
| Model | N3350 |
Graphics
| GPU | Intel UHD Graphics |
| GPU Clock Speed | Upto 200 MHz |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 4 GB LPDDR3 |
| RAM Bus Speed | 1866 MHz |
| Maximum RAM Supported | Upto 8 GB |
| RAM Slots | 2 |
| Hard Disk Capacity | 64 GB |
| Hard Disk Interface | eMMC |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












