



HP Spectre x360 13-ap0122tu (6CZ95PA) Laptop (8th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win10)
$2,933.21 • Out Of Stock • By HP
HP Spectre x360 13-ap0122tu (6CZ95PA) Laptop (8th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win10) price in United States starts from $2,933.21.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$2,933.21
Search
Features
- 8th Gen Intel Core i7 8565U
- Quad Core, 8 Threads
- 16 GB DDR4 RAM
- 512 GB SSD
- Intel UHD 620
- 13.3 inches, 1920 x 1080 pixels, Touch Screen
- Windows 10 OS
- Backlit Keyboard
OUT OF STOCK
HP Spectre x360 13-ap0122tu (6CZ95PA) Laptop (8th Gen Core i7/… Specs
Group: $250,000 to $300,000
General
- OS: Windows 10
- Utility: Business, Performance
- Thickness: 14.5 mmSlim
- 1.32 kgLight
Display
- 13.3 inchesSmall
- 1920 x 1080 pixelsBad
- ~ 166 PPILow
- Touch Screen
- Anti Glare
Performance
- 8th Gen Intel Core i7 8565U
- 4 x 1.8 GHz (Turbo Speed upto 4.6 GHz) Cores
- Quad Core, 8 Threads
- 8 MB Cache
- Intel UHD 620 Graphics
- 16 GB DDR4 RAMSmallest
- 512 GB SSD
Connectivity
- Multi Card Reader
- WiFi, Bluetooth v5.0
- 1 x USB 3.0
- Backlit Keyboard, Inbuilt Microphone
Battery
- 4 Cell Battery
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Lenovo Yoga Pro 9i Touchscreen Laptop (Intel Core Ultra 9 285H/ 32GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050) vs Dell XPS 14 9440 Laptop (Intel Core Ultra 7 155H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
Acer Nitro 16 AN16-41-R4CY Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7840HS/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11/ 8GB Graph) vs Asus ROG Strix G18 2025 G814PH-ES94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 8940HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)
Acer Nitro V 17 AI ANV17-41-R8ML Gaming Laptop (AMD Ryzen 5 240/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs MSI Cyborg 15 B2RWFKG-074US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Asus Chromebook CM14 CM1402CM2A-DS44 Laptop (MediaTek Kompanio 520/ 4GB/ 64GB eMMC/ Chrome OS) vs HP 14-dq0760dx Laptop (Intel Celeron N4120/ 4GB/ 128GB eMMC/ Win 11)
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 12 21KC00A7US Laptop (Intel Core Ultra 7 155U/ 32GB/ 512GB SSD/ Win 11) vs Microsoft Surface Laptop 7 15 ZHQ-00001 (Snapdragon X Elite/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)
Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS) vs MSI Cyborg 15 B2RWEKG-257US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 32GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)HP Spectre x360 13-ap0122tu (6CZ95PA) Laptop (8th Gen Core i7/… Full Specs
General
| Model | x360 13-ap0122tu (6CZ95PA) |
| Utility | Business, Performance |
| Device Type | Hybrid |
| OS | Windows 10 Professional (64-bit) |
| Dimensions | 308.8 x 217.9 x 14.5 mm |
| Weight | 1.32 kg |
| Warranty | 1 Year |
Display
| Type | LED |
| Touch | Yes |
| Size | 13.3 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 166 PPI |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | Diagonal FHD IPS Micro-edge WLED-Backlit Touch Screen Display |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | 802.11 a/b/g/n/ac |
| Bluetooth | v5 |
| USB Ports | 1 x USB 3.0 |
| Card Reader | Yes |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Keyboard | Full-size island-style Keyboard |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Touchpad | Multi-Touch Gesture Support |
| Inbuilt Microphone | Integrated Digital Microphone |
| Speakers | Quad Speakers |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | 8th Gen Intel Core i7 8565U |
| Speed | 4 x 1.8 GHz (Turbo Speed upto 4.6 GHz) Cores |
| Cores | Quad Core, 8 Threads |
| Cache | 8 MB |
| Brand | Intel |
| Series | Core i7 |
| Model | 8565U |
| Generation | 8th Gen |
Graphics
| GPU | Intel UHD 620 |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 16 GB DDR4 |
| RAM Bus Speed | 2400 MHz |
| RAM Slots | 1 |
| Solid State Drive | 512 GB SSD |
Battery
| Battery | 4 Cell Battery |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















