
Jumper EZbook 3 Pro Laptop (Intel Apollo Lake N3450/ 6GB/ 64GB eMMC/ Win10)
$175.75 • Out Of Stock • By Jumper
Jumper EZbook 3 Pro Laptop (Intel Apollo Lake N3450/ 6GB/ 64GB eMMC/ Win10) price in United States starts from $175.75.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$175.75
Search
Features
- Intel Apollo Lake N3450
- Quad Core, 4 Threads
- 6 GB DDR3 RAM
- 64 GB Hard Disk
- Intel Graphics 500
- 13.3 inches, 1080 x 1920 pixels
- Windows OS
- 2 USB 3.0 Ports
OUT OF STOCK
Jumper EZbook 3 Pro Laptop (Intel Apollo Lake N3450/ 6GB/ 64GB… Specs
Group: $12,500 to $17,500
General
- OS: Windows
- Utility: Everyday Use
- Thickness: 15 mmSlim
- 1.3 kgAverage
Display
- 13.3 inchesSmall
- 1080 x 1920 pixelsBest
- ~ 166 PPIHigh
- 16:9 Aspect Ratio
Performance
- Intel Apollo Lake N3450
- 4 x 1.1 GHz Cores
- Quad Core, 4 Threads
- 2 MB Cache
- Intel Graphics 500 Graphics
- 6 GB DDR3 RAMLarge
- 64 GB HDDLargest
Connectivity
- HDMI, Multi Card Reader
- WiFi, Bluetooth v4.0
- 2 x USB 3.0
- 2 MP Camera
Jumper EZbook 3 Pro Laptop (Intel Apollo Lake N3450/ 6GB/ 64GB… Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Lenovo Yoga 7i 2-in-1 83DL0002US Laptop (Intel Core Ultra 7 155U/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Dell XPS 14 9440 Laptop (Intel Core Ultra 7 155H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
HP OmniBook 5 16-af1865nr Laptop (Intel Core Ultra 7 255H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Dell XPS 14 9440 Laptop (Intel Core Ultra 7 155H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
Asus TUF Gaming A15 FA506NCR-WH71 Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7435HS/ 8GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 4GB RTX 3050) vs Lenovo LOQ-E 83S00000US Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7735HS / 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 6GB RTX 4050)
Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Dell 14 Plus DB14250 Laptop (Intel Core Ultra 9-288V/ 32GB/ 1TB SSD/ Win11)
Acer Nitro V 17 AI ANV17-41-R8ML Gaming Laptop (AMD Ryzen 5 240/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs MSI Cyborg 15 B2RWFKG-074US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Lenovo ThinkPad E14 Gen 6 21M3000RUS Laptop (AMD Ryzen 5 7535U/ 8GB/ 256GB SSD/ Win11 Pro) vs Lenovo ThinkPad T14s Gen 5 21LS0049US Laptop (Intel Core Ultra 5 135U/ 32GB/ 512GB SSD/ Win 11)Jumper EZbook 3 Pro Laptop (Intel Apollo Lake N3450/ 6GB/ 64GB… Full Specs
General
| Model | EZbook 3 Pro |
| Utility | Everyday Use |
| OS | Windows 10 (64-bit) |
| Dimensions | 208.5 x 315 x 15 mm |
| Weight | 1.3 kg |
Display
| Type | IPS |
| Touch | No |
| Size | 13.3 inches |
| Resolution | 1080 x 1920 pixels |
| PPI | ~ 166 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | v4 |
| USB Ports | 2 x USB 3.0 |
| HDMI | 1 x Mini HDMI Port |
| Card Reader | Yes |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes, 2 MP |
| Speakers | yes |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | Intel Apollo Lake N3450 |
| Speed | 4 x 1.1 GHz Cores |
| Cores | Quad Core, 4 Threads |
| Cache | 2 MB |
| Brand | Intel |
Graphics
| GPU | Intel Graphics 500 |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 6 GB DDR3 |
| Hard Disk Capacity | 64 GB |
| Hard Disk Interface | eMMC |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












