
Jumper EZbook S4 Laptop (Intel Gemini Lake N4100/ 4GB/ 64GB SSD/ Win10)
$232.68 • Out Of Stock • By Jumper
Jumper EZbook S4 Laptop (Intel Gemini Lake N4100/ 4GB/ 64GB SSD/ Win10) price in United States starts from $232.68.
- Share
This Laptop is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$232.68
Search
Features
- Intel Gemini Lake N4100
- Quad Core, 4 Threads
- 4 GB DDR4L RAM
- 64 GB SSD
- Intel UHD Graphics 600
- 14.1 inches, 1920 x 1080 pixels
- Windows 10 OS
- 1 USB 3.0 Ports
OUT OF STOCK
Jumper EZbook S4 Laptop (Intel Gemini Lake N4100/ 4GB/ 64GB SS… Specs
Group: $17,500 to $22,500
General
- OS: Windows 10
- Utility: Everyday Use
- Thickness: 15 mmSlim
- 1.25 kgLight
Display
- 14.1 inchesLarge
- 1920 x 1080 pixelsAverage
- ~ 156 PPIHigh
- 16:9 Aspect Ratio
Performance
- Intel Gemini Lake N4100
- 4 x 1.1 GHz (Turbo Speed upto 2.4 GHz) Cores
- Quad Core, 4 Threads
- 4 MB Cache
- Intel UHD Graphics 600 Graphics
- 4 GB DDR4L RAMSmallest
- 64 GB SSD
Connectivity
- HDMI, Multi Card Reader
- WiFi, Bluetooth v4.2
- 1 x USB 3.0
- Inbuilt Microphone
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Apple MacBook Neo 2026 Laptop (Apple A18 Pro Chip/ 8GB/ 256GB SSD/ MacOS) vs Samsung Galaxy Book 4 Pro NP964XGK-KG3US Laptop (Intel Core 5 Ultra 125H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)
Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 83KT002QUS Laptop (AMD Ryzen AI 5 340/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Dell 14 Plus 2-in-1 LDB04255-A376BLU-PUS Laptop (AMD Ryzen AI 5 340/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)
Apple MacBook Air 15 2026 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ MacOS/10 Core GPU) vs Lenovo Yoga 7i 2-in-1 83DL0002US Laptop (Intel Core Ultra 7 155U/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11)
Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 21ML0089US Laptop (Intel Core Ultra 7 155U/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11) vs Dell 14 Plus Laptop (Intel Core Ultra 7 256V/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11)
Apple MacBook Neo 2026 Laptop (Apple A18 Pro Chip/ 8GB/ 256GB SSD/ MacOS) vs Samsung Galaxy Book 4 Edge NP750XQA-KB2US Laptop (Snapdragon X Plus X1P-42-100/ 16GB/ 512GB eUFS/ Win 11)
Acer Nitro V 15 ANV15-52-58E2 Gaming Laptop (13th Gen Core i5/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11/ 8GB RTX 5050) vs MSI Cyborg A17 AI B2HWEKG-013CA Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 260/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)Jumper EZbook S4 Laptop (Intel Gemini Lake N4100/ 4GB/ 64GB SS… Full Specs
General
| Series | EZbook |
| Model | S4 |
| Utility | Everyday Use |
| OS | Windows 10 (64-bit) |
| Dimensions | 328 x 215 x 15 mm |
| Weight | 1.25 kg |
Display
| Type | IPS |
| Touch | No |
| Size | 14.1 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 156 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | No |
| Features | Full HD |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | 802.11b / g / n / ac |
| Bluetooth | v4.2 |
| USB Ports | 1 x USB 3.0 |
| HDMI | 1 x Mini HDMI Port |
| Card Reader | Yes |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Speakers | Supported |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | Intel Gemini Lake N4100 |
| Speed | 4 x 1.1 GHz (Turbo Speed upto 2.4 GHz) Cores |
| Cores | Quad Core, 4 Threads |
| Cache | 4 MB |
| Brand | Intel |
| Series | Gemini Lake |
| Model | N4100 |
Graphics
| GPU | Intel UHD Graphics 600 |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 4 GB DDR4L |
| RAM Bus Speed | 2400 MHz |
| Solid State Drive | 64 GB SSD |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










