



Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512GB SSD/ DOS)
$476.56 • View Prices • By Lenovo
Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512GB SSD/ DOS) price in United States starts from $476.56.
- Share
$476.56
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- 7th Gen AMD Ryzen 3 7320U
- Quad Core, 8 Threads
- 8 GB LPDDR5 RAM
- 512 GB SSD
- AMD Radeon
- 14 inches, 1920 x 1080 pixels
- DOS OS
- 1 Year Warranty
Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512G… Specs
Group: $40,000 to $50,000
General
- OS: DOS
- Utility: Business, Performance
- 1 Year Warranty
Display
- 14 inchesSmall
- 1920 x 1080 pixelsAverage
- ~ 157 PPIHigh
- Anti Glare
- 16:9 Aspect Ratio
Performance
- 7th Gen AMD Ryzen 3 7320U
- 4 x 2.4 GHz (Turbo Speed upto 4.1 GHz) Cores
- Quad Core, 8 Threads
- 4 MB Cache
- AMD Radeon Graphics
- 8 GB LPDDR5 RAMAverage
- 512 GB SSD
Connectivity
- Ethernet (LAN), HDMI
- WiFi, Bluetooth
- 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x USB Type-C
- Inbuilt Microphone
Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512G… Price History
You can check the price history of Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512GB SSD/ DOS) below. The current price is $44,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

MSI Cyborg 15 B2RWFKG-074US Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060) vs MSI Cyborg 17 B2RWFKG-039US Gaming Laptop (Intel Core 5 210H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
HP Victus BM7B7UA#ABA Gaming Laptop (13th Gen Core i7/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ RTX 5060 8GB Graphics) vs Acer Nitro V 16S AI ANV16S-41-R27B Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 260/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Acer Nitro 16 AN16-41-R4CY Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 7840HS/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11/ 8GB Graph) vs Asus ROG Strix G17 G713PI-DS94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 7945HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 4070)
Asus TUF Gaming F16 FX608JHR-DS74 Gaming Laptop (14th Gen Core i7/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050) vs Alienware 16 Aurora Gaming Laptop (Intel Core 7 240H/ 32GB/ 1TB SSD/ Win 11/ RTX 5060 8GB Graph)
Samsung Galaxy Book 4 Pro NP940XGK-KG2US Laptop (Intel Core 5 Ultra 125H/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11) vs Apple MacBook Neo 2026 Laptop (Apple A18 Pro Chip/ 8GB/ 256GB SSD/ MacOS)
Apple MacBook Neo 2026 Laptop (Apple A18 Pro Chip/ 8GB/ 256GB SSD/ MacOS) vs Samsung Galaxy Book 4 NP754XGK-KS2US Laptop (Intel Core 5 120U/ 16GB/ 512GB SSD/ Win11)Lenovo V14 G4 82YTA00TIN Laptop (AMD Ryzen 3 7320U / 8GB/ 512G… Full Specs
General
| Series | V14 |
| Utility | Business, Performance |
| OS | DOS |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Type | LED |
| Touch | No |
| Size | 14 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 157 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | TÜV Rheinland Low Blue Light Certified |
Connectivity
| Ethernet | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 |
| HDMI | 1 x HDMI 1.4 Port |
| Microphone In | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
| Security Lock Port | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Dual Array Microphone |
| Speakers | Stereo speakers |
| Sound | Dolby Audio |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | 7th Gen AMD Ryzen 3 7320U |
| Speed | 4 x 2.4 GHz (Turbo Speed upto 4.1 GHz) Cores |
| Cores | Quad Core, 8 Threads |
| Cache | 4 MB |
| Brand | AMD |
| Series | Ryzen 3 |
| Model | 7320U |
| Generation | 7th Gen |
| Process Node | TSMC 6nm FinFET |
Graphics
| GPU | AMD Radeon |
| Brand | AMD |
Memory
| RAM | 8 GB LPDDR5 |
| RAM Bus Speed | 5500 MHz |
| Solid State Drive | 512 GB SSD |
| SSD Interface | NVMe |
Battery
| Battery Backup | Upto 6 hours |
Extra
| Sales Package | Laptop, User manual, Adapter |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













