
Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS)
$317.94 • View Prices • By Lenovo
Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS) price in United States starts from $317.94.
- Share
$317.94
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Intel Celeron N4500
- 8 GB DDR4 RAM
- 256 GB SSD
- Intel Integrated Integrated
- 15.6 inches, 1920 x 1080 pixels
- DOS OS
- 1 Year Warranty
- 1 USB 3.0 Ports
Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256G… Specs
Group: $25,000 to $35,000
General
- OS: DOS
- Utility: Everyday Use
- 1.8 kgHeavy
- 1 Year Warranty
Display
- 15.6 inchesAverage
- 1920 x 1080 pixelsAverage
- ~ 141 PPIAverage
- Anti Glare
Performance
- Intel Celeron N4500
- Intel Integrated Integrated Graphics
- 8 GB DDR4 RAMAverage
- 256 GB SSD
Connectivity
- Ethernet (LAN), HDMI, Multi Card Reader
- WiFi, Bluetooth
- 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0, 1 x USB Type-C
- Inbuilt Microphone
Battery
- 35 Wh BatteryGood
Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256G… Price History
You can check the price history of Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS) below. The current price is $29,999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256GB SSD/ DOS) vs Acer Aspire 3 A324-45 Laptop (Intel Core Celeron N4500/ 8GB/ 512GB SSD/ Win11)
Apple MacBook Pro M5 Pro 16 2026 Laptop (Apple M5 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Pro 16 2024 Laptop (Apple M4 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS)
Apple MacBook Pro M5 Pro 16 2026 Laptop (Apple M5 Pro/ 48GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Pro 16 Laptop (Apple M5 Max / 36GB/ 2TB SSD/ macOS)
MSI Raider A18 HX A9WJG-052US Gaming Laptop (AMD Ryzen 9-9955HX3D/ 64GB/ 2TB SSD/ Win11 Pro/ 24GB Graphics RTX 5090) vs MSI Raider 18 HX AI A2XWJG-069US Gaming Laptop (Intel Core Ultra 9-285HX/ 64GB/ 2TB SSD/ Win11 Pro/ 24GB Graphics RTX 5090)
Lenovo ThinkPad E16 Gen 2 21M5001EUS Laptop (AMD Ryzen 7 7735U/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11) vs Lenovo LOQ 15AHP10 83JG007PUS Gaming Laptop (AMD Ryzen 7 250/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5060)
Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS) vs Asus ROG Zephyrus G14 GA403WR-XS97 Gaming Laptop (AMD Ryzen AI 9 HX 370/ 32GB/ 2TB SSD/ Win 11/ 12GB RTX 5070Ti)Lenovo V15 G2 IJL 82QYA00HIN Laptop (Celeron N4500/ 8GB/ 256G… Full Specs
General
| Series | Lenovo V15 |
| Model | 82QYA00HIN |
| Utility | Everyday Use |
| OS | DOS (64-bit) |
| Weight | 1.8 kg |
| Warranty | 1 year Warranty |
Display
| Type | FHD |
| Touch | No |
| Size | 15.6 inches |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| PPI | ~ 141 PPI |
| Anti Glare Screen | Yes |
| Features | 250 Nits display |
Connectivity
| Ethernet | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0 |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Card Reader | Yes |
| Microphone In | Yes |
Input
| Camera | Yes |
| Keyboard | Full Size Keyboard |
| Touchpad | Yes |
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | Intel Celeron N4500 |
| Brand | Intel |
| Series | Celeron |
| Model | N4500 |
| Chipset | Intel Celeron N4500 |
Graphics
| GPU | Intel Integrated Integrated |
| Brand | Intel |
Memory
| RAM | 8 GB DDR4 |
| RAM Bus Speed | 2933 MHz |
| RAM Slots | 2 |
| Solid State Drive | 256 GB SSD |
| Max SSD Supported | Upto 512 GB |
| SSD Interface | NVMe |
Battery
| Battery | 35 Wh Battery |
| Battery Backup | Upto 6 hours |
| Battery Details | 35 WHrs Li-ion |
Extra
| Sales Package | Laptop, battery, adapter, cables and user manuals |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










