
OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD Ryzen AI Max+ 395/ 48GB/ 4TB)
$1,906.25 • Coming Soon • By OneXPlayer
OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD Ryzen AI Max+ 395/ 48GB/ 4TB) price in United States starts from $1,906.25.
- Share
This is an Upcoming Laptop.
OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD … is expected to launch soon.
Set an Alert to know when it launches.
OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD … is expected to launch soon.
Set an Alert to know when it launches.
Features
- AMD Ryzen AI Max 300 Series 395
- 16 Cores, 32 Threads
- 48 GB LPDDR5X RAM
- 4 TB SSD
- AMD Radeon 8060S
- 14 inches, 2880 x 1800 pixels, Touch Screen
UPCOMING
OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD Ryzen AI Max+ 395/ 48GB/… Specs
Group: $150,000 to $200,000
General
- Utility: Everyday Use, Gaming
Display
- 14 inchesSmall
- 2880 x 1800 pixelsGood
- ~ 243 PPIHigh
- Touch Screen
Performance
- AMD Ryzen AI Max 300 Series 395
- 16 x 3 GHz (Turbo Speed upto 5.1 GHz) Cores
- 16 Cores, 32 Threads
- 64 MB Cache
- AMD Radeon 8060S Graphics
- 48 GB LPDDR5X RAMLargest
- 4 TB SSD
Connectivity
- HDMI
- 2 x USB Type-C
Battery
- 83.5 Wh BatteryGood
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Laptops
Related Searches
Compared With

Lenovo ThinkPad P16 Gen 2 21FA0052US Laptop (14th Gen Core i7/ 64GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 12GB RTX 3500) vs Dell Latitude 5440 Laptop (13th Gen Core i5/ 16GB/ 512GB SSD/ Win 11)
Asus ROG Strix G17 G713PI-DS94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 7945HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 4070) vs Asus ROG Strix G18 2025 G814PH-ES94 Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 8940HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050)
Dell 14 Plus Laptop (Intel Core Ultra 7 256V/ 16GB/ 1TB SSD/ Win11) vs Apple MacBook Air 15 2025 Z1DG000QV Laptop (Apple M4/ 24GB/ 1TB SSD/ MacOS/ 10 Core GPU)
Lenovo Yoga Pro 9i Touchscreen Laptop (Intel Core Ultra 9 285H/ 32GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5050) vs Apple MacBook Pro 14 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 1TB SSD/ macOS)
Apple MacBook Pro 14 2025 Laptop (Apple M5/ 16GB/ 512GB SSD/ macOS) vs Apple MacBook Air 13 2024 Laptop (Apple M3/ 8GB/ 256GB SSD/ macOS)
Lenovo Legion 5i 83LY0007US Gaming Laptop (14th Gen Core i9/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 8GB RTX 5070) vs MSI Vector A16 HX A8WHG-004US Gaming Laptop (AMD Ryzen 9 8940HX/ 16GB/ 1TB SSD/ Win 11/ 12GB RTX 5070Ti)OneXPlayer Super X 2-in-1 Laptop (AMD Ryzen AI Max+ 395/ 48GB/… Full Specs
General
| Model | Super X |
| Utility | Everyday Use, Gaming |
| Device Type | 2 In 1 |
| OS | Unknown |
Display
| Touch | Yes |
| Size | 14 inches |
| Resolution | 2880 x 1800 pixels |
| PPI | ~ 243 PPI |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Anti Glare Screen | No |
| Features | 138% sRGB |
Connectivity
| Ethernet | No |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB Ports | 2 x USB Type-C, 1 x USB Type-A |
| USB Port Details | 2 × USB 4.0 Type-C, 1 x USB 3.2 Type-A |
| HDMI | 1 x HDMI v2.1 Port |
| Micro SD Card Reader | Yes |
| Headphone Jack | Yes |
Input
| Optical Drive | No |
Processor
| Processor | AMD Ryzen AI Max 300 Series 395 |
| Speed | 16 x 3 GHz (Turbo Speed upto 5.1 GHz) Cores |
| Cores | 16 Cores, 32 Threads |
| Cache | 64 MB |
| Brand | AMD |
| Series | Ryzen AI Max 300 Series |
| Model | 395 |
Graphics
| GPU | AMD Radeon 8060S |
| Brand | AMD |
Memory
| RAM | 48 GB LPDDR5X |
| RAM Bus Speed | 8000 MHz |
| Solid State Drive | 4 TB SSD |
| SSD Interface | NVMe PCIe Gen4 |
Battery
| Battery | 83.5 Wh Battery |
Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











