




ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds
$22.49 • View Prices • By ACWO
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds price in United States starts from $22.49.
- Share
$22.49
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | ACwO |
| Model | DwOTS Flow |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 60 x 28 x 45 mm |
| Weight | 49 g (With Case), 4 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Play/ Pause Media |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Clip Design, Dual EQ Modes (Music & Gaming mode), Type-C Charging, Hyper Boost, Dual Device Connectivity |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
| Other Features | X-Fi Sound Technology |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Charging Cable, Eartip, User Manual, Scan Me Card |
Power Features
| Battery | 10 Min Charge = 2.5 Hours of Playtime |
| Battery Life | 50 hours (With Case) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds below. The current price is $2,124. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes Loop True Wireless Earbuds
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds vs Noise Air Clips OWS True Wireless Earbuds
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds vs ACwO DwOTS Sense True Wireless Earbuds
ACwO DwOTS Flow True Wireless Earbuds vs ACwO DwOTS Fire Ultra True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














