
Agaro Opus Bluetooth Headphones
$10.36 • Out Of Stock • By Agaro
Agaro Opus Bluetooth Headphones price in United States starts from $10.36.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$10.36
Search
Features
- Over the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 40 mm Driver
- 1 year
OUT OF STOCK
Agaro Opus Bluetooth Headphones Specs
- Over the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 40 mm Driver
- 1 year
General
| Brand | Agaro |
| Model | Opus |
| Type | Over the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 320 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Additional Features | Noise Cancelling |
Sound Features
| Driver Unit | 40 mm |
| Driver Type | Large Aperture |
Power Features
| Charging Time | 2.5 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










