



Ausounds AU-Stream Hybrid True Wireless Earbuds
$173.41 • View Prices • By Ausounds
Ausounds AU-Stream Hybrid True Wireless Earbuds price in United States starts from $173.41.
- Share
$173.41
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Ausounds AU-Stream Hybrid True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Ausounds |
| Model | AU-Stream Hybrid |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 39 g (With Case), 6.5 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Siri/Google |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Music Controls | Play/Pause, Next/Previous music |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Type-C Charging, LED Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 100dB |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9.6 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 25dB-ANC |
Extra
| Sales Package | 1 U Wireless Earbuds, Charging case, Type-C charging cable, User Manual |
Power Features
| Power Input | DC5V-1A |
| Battery Life | 25 hours with Case (ANC Off) 5 hours with Case (ANC On) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 7 days |
| Warranty Type | Repair / Replacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Ausounds AU-Stream Hybrid True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Ausounds AU-Stream Hybrid True Wireless Earbuds below. The current price is $16,646. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore Space One Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming Headphones
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













