






Blaupunkt BTW300 Rhodium Moksha True Wireless Earbuds
$35.05 • View Prices • By Blaupunkt
Blaupunkt BTW300 Rhodium Moksha True Wireless Earbuds price in United States starts from $35.05.
- Share
$35.05
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 60 hours Battery Life with Case
- Environmental Noise Cancellation
Blaupunkt BTW300 Rhodium Moksha True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 60 hours Battery Life with Case
- Environmental Noise Cancellation
General
| Brand | Blaupunkt |
| Model | BTW300 Rhodium Moskha |
| Country of Origin | China |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 88 x 36 x 92 mm |
| Weight | 100 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Additional Features | TurboVolt Fast Charging, Blink Pair Instant Connection, Ambient Mode Noise Cancelling, AI Powered Tech Revolution 22nm HIFI-5 DSP Chip, 3 Omni Mics Per Earbud |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Noise Reduction | Noise Cancellation, Echo Cancellation, 3 Different ANC Modes Include Hybrid ANC, Transparent ANC and Normal Mode |
| Active Noise Cancellation | Yes, -50dB Hybrid Moksha True ANC |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, 6 AI Crispr ENC Mics |
| Other Features | Surround Sound |
Extra
| Sales Package | Earbuds |
Power Features
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 60 hours with Case (ANC Off) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Blaupunkt BTW300 Rhodium Moksha True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Blaupunkt BTW300 Rhodium Moksha True Wireless Earbuds below. The current price is $3,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Soundcore P40i True Wireless Earbuds
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















