

boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds
$26.94 • View Prices • By boAt
boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds price in United States starts from $26.94.
- Share
$26.94
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 8 mm Driver
- 14 hours Battery Life
boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 8 mm Driver
- 14 hours Battery Life
General
| Brand | boAt |
| Model | Airdopes 121 v2 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 36.3 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Digital Display Battery Indicator |
Sound Features
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 8 mm |
Extra
| Sales Package | Catalogue, Airdopes 121v2, Charging Case, Warranty Card, Micro USB Charging Cable, Manual, Additional Earmuffs |
Power Features
| Battery Life | 14 hours |
| Charging Time | 3.5 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds below. The current price is $2,542. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

boAt Airdopes 121v2 True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes 219 True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Tozo A2 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














