




Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds
$6.26 • View Prices • By Hammer
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds price in United States starts from $6.26.
- Share
$6.26
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 6.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Hammer |
| Model | Airflow Go |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 6.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Play/Pause |
| Call Controls | Answer/End calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Type-C Charging, 40ms Ultra Low Latency, LED Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Titanium |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB Charging Cable, User Manual |
Power Features
| Battery Life | 80 hours (With Case) 6 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 6 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Any Accidental Damage |
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds below. The current price is $599. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds vs Hammer Airflow Neo True Wireless Earbuds
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds vs GoBoult Audio W45 True Wireless Earbuds
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds vs Boult Audio K10 True Wireless Earbuds
Hammer Airflow Go True Wireless Earbuds vs Number Navo Buds X3 True Wireless Earbuds

Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














