




Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds
$7.93 • View Prices • By Hoppup
Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.93.
- Share
$7.93
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 15 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 15 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Hoppup |
| Model | Predator Xo3 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 15 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Rapid Charge, Type C Charging, 35ms Low Latency, LED Light Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Bass Bomberz Driver |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual, Additional Earmuffs, Warranty Card |
Power Features
| Power Input | DC 5V-1A |
| Battery Life | 50 hours (With Case) 8 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds below. The current price is $759. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds vs Hoppup Predator Xo4 True Wireless Earbuds
Hoppup Predator Xo3 True Wireless Earbuds vs Hammer Arcade True Wireless Earbuds

Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














