







JLab JBuds Air ANC Gen 2 True Wireless Earbuds
$69.89 • Out Of Stock • By JLab
JLab JBuds Air ANC Gen 2 True Wireless Earbuds is a Wireless ANC In the Ear TWS Earbuds. It offers up to 40 hours total with case battery life.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$69.89
Search
JLab JBuds Air ANC Gen 2 True Wireless Earbuds price in United States is $69.89. The lowest price is available at Walmart.
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- 9.14 m Range
- 40 hours Battery Life with Case
- 2 years
OUT OF STOCK
JLab JBuds Air ANC Gen 2 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- 9.14 m Range
- 40 hours Battery Life with Case
- 2 years
General
| Brand | JLab |
| Model | JBuds Air ANC Gen 2 |
| Country of Origin | China |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 65 g (With Case), 5 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 9.14 m |
| USB | Yes |
| Additional Features | IP55 Rated |
Sound Features
| Active Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | Earbuds |
Power Features
| Battery Capacity | 500 mAh (Case), 55 mAh Per Earbud |
| Battery | 15 Min Charge = 1 Hour of Playtime |
| Battery Life | 40 hours with Case (ANC Off) 24 hours with Case (ANC On) |
| Charging Time | 2.5 hours (Case), 2 hours (Earbuds) |
| Stand-by Time | 165 hours |
Warranty
| Warranty | 2 years |
| Warranty Type | Manufacturer |
JLab JBuds Air ANC Gen 2 True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Soundcore Liberty 5 True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.



















