


JVC HA-FX41W Wireless Neckband
$117.53 • Out Of Stock • By JVC
JVC HA-FX41W Wireless Neckband price in United States starts from $117.53.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$117.53
Search
Features
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 24 hours Battery Life
OUT OF STOCK
JVC HA-FX41W Wireless Neckband Specs
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 24 hours Battery Life
General
| Brand | JVC |
| Model | HA-FX41W |
| Design | Neckband |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Volume +/- |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Micro USB Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 16 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | 1 U Neckband, Charging Cable, Additional Eartips |
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery Life | 24 hours |
| Charging Time | 3 hours |
Warranty
| Warranty Type | Repair / Replacement |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












