


Koss Porta Pro Wired Headphones
$29.45 • Out Of Stock • By Koss
Koss Porta Pro Wired Headphones is a Wired On the Ear Headphone. It has a Dynamic Driver driver. Notable features include Sweat Proof and 3.5mm Connector Cord.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$29.45
Search
Koss Porta Pro Wired Headphones price in United States is $29.45. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- 15 Hz (Min) - 25 kHz (Max) Frequency Response
- 101 dB SPL Sensitivity
- 3.5mm Connector Cord
- Sweat Proof
OUT OF STOCK
Koss Porta Pro Wired Headphones Specs
- Headphone
- On the Ear
- Wired
- 15 Hz (Min) - 25 kHz (Max) Frequency Response
- 101 dB SPL Sensitivity
- 3.5mm Connector Cord
- Sweat Proof
General
| Brand | Koss |
| Model | Porta Pro |
| Design | Headphone |
| Type | On the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | 3.5mm Connector |
Sound Features
| Sensitivity | 101 dB SPL |
| Frequency Response | 15 Hz (Min) - 25 kHz (Max) |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 U Headset |
Koss Porta Pro Wired Headphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Soundcore H30i Wireless Headphones vs Edifier W820NB Plus Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













