





Life Like Super Buds Pro GT9 True Wireless Earbuds
$10.25 • View Prices • By Life Like
Life Like Super Buds Pro GT9 True Wireless Earbuds price in United States starts from $10.25.
- Share
$10.25
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 18 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 30 hours Battery Life with Case
Life Like Super Buds Pro GT9 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 18 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 30 hours Battery Life with Case
General
| Brand | Life Like |
| Model | Super Buds Pro GT9 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Additional Features | LED Indicator, Type-C Charging, 40ms Low Latency mode, Helmet Design |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 18 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, 1N Helmet Charging Case, 2P Ear buds, 1N type C charging cable, 2 set of silicon tips |
Power Features
| Power Input | DC5V/1A |
| Battery Capacity | 500 mAh (Case) |
| Battery | Lithium-ion |
| Battery Life | 30 hours (With Case) |
| Charging Time | 1 hour (Case) |
| Stand-by Time | 100 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Life Like Super Buds Pro GT9 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Life Like Super Buds Pro GT9 True Wireless Earbuds below. The current price is $968. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
Soundcore H30i Wireless Headphones vs Edifier W820NB Plus Wireless Headphones
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















