

KZ ZSN Pro X Wired Earphones
$22.66 • View Prices • By Linsoul
KZ ZSN Pro X Wired Earphones price in United States starts from $22.66.
- Share
$22.66
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 25 ohm Impedance
- 112 dB/mW Sensitivity
- Inline Remote
KZ ZSN Pro X Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) Frequency Response
- 25 ohm Impedance
- 112 dB/mW Sensitivity
- Inline Remote
General
| Brand | KZ |
| Model | ZSN Pro X |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.25 m |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 25 ohm |
| Sensitivity | 112 dB/mW |
| Frequency Response | 7 Hz (Min) - 40 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone, Pouch, User Manual, Warranty Card |
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
KZ ZSN Pro X Wired Earphones Price History
You can check the price history of KZ ZSN Pro X Wired Earphones below. The current price is $2,149. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max
Apple AirPods Pro 2 vs Soundcore P30i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











