















Linsoul Xenns Mangird Tea PRO Wired Earphones
$726.71 • Out Of Stock • By Linsoul
Linsoul Xenns Mangird Tea PRO Wired Earphones price in United States starts from $726.71.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$726.71
Search
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 13 ohm Impedance
- 104 ± 1dB Sensitivity
- 1 year, On In-Ear Monitors and 3 Month Warranty on the Cable
OUT OF STOCK
Linsoul Xenns Mangird Tea PRO Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 20 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 13 ohm Impedance
- 104 ± 1dB Sensitivity
- 1 year, On In-Ear Monitors and 3 Month Warranty on the Cable
General
| Brand | Linsoul |
| Model | Xenns Mangird Tea PRO |
| Country of Origin | China |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
Features
| Additional Features | Precision Tuning 2DD+6BA Hybrid IEM, THD@1kHz ≤ 0.6% Total Harmonic Distortion, 0.78 2-Pin Detachable Cable Connector, 3.5mm Single-Ended and 4.4mm Balanced Dual-Purpose Cable Interface, 5.8mm Nozzle Diameter, 4.5mm Suitable Ear Tips |
Sound Features
| Impedance | 13 ohm |
| Sensitivity | 104 ± 1dB |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 22 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | Earphones, User Manual |
Warranty
| Warranty | 1 year, On In-Ear Monitors and 3 Month Warranty on the Cable |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs CCA Xyrra Wired Earphones
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

























