





Marshall Minor IV TWS Earbuds
$99.99 • View Prices • By Marshall
Marshall Minor IV TWS Earbuds is a Wireless In the Ear TWS Earbuds. It has a 12 mm Dynamic driver. It offers up to 7 hours per earbud and 30 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Wireless Charging, Sweat Proof and Water Resistant.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Marshall Minor IV TWS Earbuds price in United States is $99.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth
- Microphone
- 10 m Range
- Wireless Charging
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Marshall Minor IV TWS Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth
- Microphone
- 10 m Range
- Wireless Charging
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Marshall |
| Model | Minor IV |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 7.39 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Response |
| Music Controls | Control your music, Control volume |
| Call Controls | Receive/Reject/End calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Type-C Charging, Marshall App Controlled, Preset EQ |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 12 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB-C Charging Cable, User Manual and Safety Information |
Power Features
| Battery | 15 min Charge= 3 hour of Playtime |
| Wireless Charging | Yes |
| Battery Life | 30 hours (With Case) 7 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 2 hours (Case), 1.1 hours (Earbuds) |
Marshall Minor IV TWS Earbuds Prices
1% (price increased by $1 in one month)
Marshall Minor IV TWS Earbuds Price History
You can check the price history of Marshall Minor IV TWS Earbuds below. The current price is $99.99. Over the past month, there has been a increase of $1 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro 2 vs Tozo A2 True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.

















