




Marshall Mode USB-C Wired Earphones
$59.99 • View Prices • By Marshall
Marshall Mode USB-C Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 9 mm Dynamic driver. Notable features include Microphone, Sweat Proof, Inline Remote, Call/Music Switch and Type-C Connector Cord.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Marshall Mode USB-C Wired Earphones price in United States is $59.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 34 ohm Impedance
- 97 dB SPL Sensitivity
Marshall Mode USB-C Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 34 ohm Impedance
- 97 dB SPL Sensitivity
General
| Brand | Marshall |
| Model | Mode |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | Type-C Connector |
Features
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Controls | Volume +/- |
| Music Controls | Pause/Play |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Customizable Fit, Tangle-Resistant Cord |
Sound Features
| Impedance | 34 ohm |
| Sensitivity | 97 dB SPL |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | Earphones, Size Sleeves (S, M, L), User Manual With Legal and Safety Information |
| Inline Remote | Yes |
Marshall Mode USB-C Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Marshall Mode USB-C Wired Earphones Price History
You can check the price history of Marshall Mode USB-C Wired Earphones below. The current price is $59.99. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















