





Marshall Mode Wired Earphones
$32.1 • Out Of Stock • By Marshall
Marshall Mode Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 9 mm Dynamic driver. Notable features include Microphone and Inline Remote.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$32.1
Search
Marshall Mode Wired Earphones price in United States is $32.1. The lowest price is available at Amazon.
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 34 ohm Impedance
- 97 dB SPL Sensitivity
OUT OF STOCK
Marshall Mode Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 34 ohm Impedance
- 97 dB SPL Sensitivity
General
| Brand | Marshall |
| Model | Mode |
| Country of Origin | China |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Weight | 17 g |
Features
| Microphone | Yes |
| Additional Features | Customisable Fit, 3.5mm Input, Voice Command |
Sound Features
| Impedance | 34 ohm |
| Sensitivity | 97 dB SPL |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | Earphones, Size Sleeves (S, M, L), User Manual With Legal and Safety Information |
| Inline Remote | Yes |
Marshall Mode Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS Earbuds
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless Earbuds
Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















