





Marshall Motif TWS Earbuds
$141.55 • Out Of Stock • By Marshall
Marshall Motif TWS Earbuds is a Wireless ANC In the Ear TWS Earbuds. It has a 6 mm Dynamic Driver driver. It offers up to 6 hours per earbud and 26 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Wireless Charging, Sweat Proof and Water Resistant.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$141.55
Search
Marshall Motif TWS Earbuds price in United States is $141.55. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- Wireless Charging
OUT OF STOCK
Marshall Motif TWS Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- Wireless Charging
General
| Brand | Marshall |
| Model | Motif |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 39.5 g (With Case), 4.25 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Response, Activate Transparency mode |
| Music Controls | Track/Music Control |
| Call Controls | Receive/End Calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5: Earbuds, IPX4: Charging Case, Type-C Charging, Marshall App Controlled, Transparency mode |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 16 ohm |
| Sensitivity | 106±2 dB @ 1 mW (0.126Vrms) 1 KHz |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 6 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
| Active Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | Customized Sound |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Wireless Charging Case, Additional Eartips (S, M, L), Charging Cable, User Manual |
Power Features
| Battery | 15 min Charge= 1 hour of Playtime |
| Wireless Charging | Yes |
| Battery Life | 26 hours with Case (ANC Off) 6 hours (Earbuds with ANC Off) 20 hours with Case (ANC On) 4.5 hours (Earbuds with ANC On) |
| Charging Time | 3 hours (Case), 3 hours (Earbuds) |
Marshall Motif TWS Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Soundcore P30i True Wireless Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















