



Mivi Duopods K6 True Wireless Earbuds
$7.37 • View Prices • By Mivi
Mivi Duopods K6 True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.37.
- Share
$7.37
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi Duopods K6 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | Duopods K6 TEDPK6 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Triple Tap Right earbud to activate |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Type-C Fast Charging, 50ms Low Latency, LED Battery Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type C Charging Cable, Quick Start Guide, Warranty Registration |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 50 hours (With Case) 8.5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1 hour (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi Duopods K6 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi Duopods K6 True Wireless Earbuds below. The current price is $699. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
1 Comment Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













