



Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds
$6.34 • View Prices • By Mivi
Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds price in United States starts from $6.34.
- Share
$6.34
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
General
| Brand | Mivi |
| Model | DuoPods Vibe |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Play/Pause |
| Call Controls | Answer/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Low Latency, Type-C Charging, LED Battery Indicator, Dual Device Connectivity, Swift Charge Technology |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, AI-ENC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Additional Earbuds, Charging Cable, User Guide |
Power Features
| Power Input | DC 5 V, 1 A |
| Battery Life | 60 hours (With Case) 8.5 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds below. The current price is $599. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Mivi DuoPods Vibe True Wireless Earbuds vs Mivi DuoPods Roar True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Beats Studio Buds Plus TWS Earbuds vs Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds
JBL Tune 770NC Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













