



Mivi SuperPods Claro True Wireless Earbuds
$11.45 • View Prices • By Mivi
Mivi SuperPods Claro True Wireless Earbuds price in United States starts from $11.45.
- Share
$11.45
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
Mivi SuperPods Claro True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Mivi |
| Model | Superpods Claro |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | LED Battery Indicator, Type C Charging, Dual Connectivity, Low Latency, Transparency mode |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Active Noise Cancellation | Yes, 35dB |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
| Other Features | 3D Sound Stage, Spatial Audio |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Type-C Charging Cable, Quick Start Guide, Warranty Card |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery Life | 65 hours with Case (ANC Off) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Mivi SuperPods Claro True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Mivi SuperPods Claro True Wireless Earbuds below. The current price is $1,099. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Soundcore P30i True Wireless Earbuds
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
CMF Buds 2 vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
Beats Studio Pro Wireless Headphones vs Soundcore Life Q30 Wireless Headphones
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.













