







Moondrop Harmon Wired Earphones
$349.99 • View Prices • By Moondrop
Moondrop Harmon Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 10 mm Dynamic Driver with Glass Dome Composite Diaphragm Plus Dual 10mm Paper Cone Composite Diaphragm Bass Dynamic Driver (H.O.D.D.D.U.S.) driver. Notable features include Deep Bass and Braided Cable, 4.4mm Balanced / 3.5mm Single-Ended Replaceable Plugs, Universal 0.78mm Recessed Interchangeable Port, 0.78-2pin Pin Cord.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Moondrop Harmon Wired Earphones price in United States is $349.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 10 Hz (Min) - 60 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 19 ohm Impedance
- 114dB/Vrms (@1kHz) Sensitivity
- Braided Cable, 4.4mm Balanced / 3.5mm Single-Ended Replaceable Plugs, Universal 0.78mm R…
Moondrop Harmon Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- 10 Hz (Min) - 60 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 19 ohm Impedance
- 114dB/Vrms (@1kHz) Sensitivity
- Braided Cable, 4.4mm Balanced / 3.5mm Single-Ended Replaceable Plugs, Universal 0.78mm R…
General
| Brand | Moondrop |
| Model | Harmon XTM-3DD In-Ear Monitor |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | Braided Cable, 4.4mm Balanced / 3.5mm Single-Ended Replaceable Plugs, Universal 0.78mm Recessed Interchangeable Port, 0.78-2pin Pin |
Features
| Additional Features | Coaxial Four-Cavity Frequency Crossover / Three Dynamic Drivers |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 19 ohm |
| Sensitivity | 114dB/Vrms (@1kHz) |
| Frequency Response | 10 Hz (Min) - 60 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver with Glass Dome Composite Diaphragm Plus Dual 10mm Paper Cone Composite Diaphragm Bass Dynamic Driver (H.O.D.D.D.U.S.) |
Extra
| Sales Package | Earphones, Cable, Storage Bag, Ear-tips (S, M, L), Manual, Certificate, Service Card |
| Other | 20Hz-20kHz (IEC60318-4, -3dB) Effective Frequency Response Range |
Moondrop Harmon Wired Earphones Prices
1% (price increased by $5 in one month)
Moondrop Harmon Wired Earphones Price History
You can check the price history of Moondrop Harmon Wired Earphones below. The current price is $349.99. Over the past month, there has been a increase of $5 in the price.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.



















