



Motorola Earbuds 105 Wired Earphones
$9.99 • View Prices • By Motorola
Motorola Earbuds 105 Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 10 mm Dynamic driver. Notable features include Microphone, Sweat Proof, Deep Bass, Call/Music Switch and 3.5mm Jack Cord.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Motorola Earbuds 105 Wired Earphones price in United States is $9.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 23 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 32 ohm Impedance
- 95dB at 1 kHz Sensitivity
Motorola Earbuds 105 Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 10 Hz (Min) - 23 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
- 32 ohm Impedance
- 95dB at 1 kHz Sensitivity
General
| Brand | Motorola |
| Model | Earbuds 105 |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Type | 3.5mm Jack |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Music Controls | Pause/Play |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Sensitivity | 95dB at 1 kHz |
| Frequency Response | 10 Hz (Min) - 23 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Noise Reduction | Noise Isolation |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone |
Motorola Earbuds 105 Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Motorola Earbuds 105 Wired Earphones Price History
You can check the price history of Motorola Earbuds 105 Wired Earphones below. The current price is $9.99. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
CMF Buds 2a vs Soundcore P20i True Wireless Earbuds
Soundcore P41i True Wireless Earbuds vs JBL Tune Buds True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















