




Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds
$39.89 • View Prices • By Motorola
Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds is a Wireless In the Ear TWS Earbuds. It has a 5.2 mm Dynamic driver. It offers up to 5 hours per earbud and 17 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, ENC, Voice Assistant, Sweat Proof and Water Resistant.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds price in United States is $39.89. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 5.2 mm Driver
Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 5.2 mm Driver
General
| Brand | Motorola |
| Model | Moto Buds 125 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Touch |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, LED Indicator, Fast Pair technology, Type-C Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 5.2 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB Charging Cable, Quick User Guide |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery | Lithium Ion |
| Battery Life | 17 hours (With Case) 5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 2 hours (Case) |
Warranty
| Warranty Type | Repair / Replacement |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Motorola Moto Buds 125 True Wireless Earbuds below. The current price is $39.89. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds vs JBL Tune 130NC TWS Earbuds
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming Headphones
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















