




Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds
$24.36 • View Prices • By Noise
Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds price in United States starts from $24.36.
- Share
$24.36
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 12 mm Driver
Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 12 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Air Clips 2 (Gen 2) |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, Type-C Charging, LED Indicator, Dual Device Pairing, Low Latency mode, Hyper Sync, Airwave Technology, Auto Pairing |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 12 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, User Manual, Warranty Card |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 120 min of Playtime |
| Battery Life | 40 hours (With Case) 6.5 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds below. The current price is $2,299. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes Loop True Wireless Earbuds
Noise Air Clips 2 OWS True Wireless Earbuds vs Noise Air Clips OWS True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Apple AirPods Pro 2
Skullcandy Hesh 540 ANC Wireless Headphones vs Skullcandy Crusher PLYR 720 Wireless Gaming Headphones
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














