





Noise Buds Mini True Wireless Earbuds
$9.37 • View Prices • By Noise
Noise Buds Mini True Wireless Earbuds price in United States starts from $9.37.
- Share
$9.37
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 13 mm Driver
- 40 hours Battery Life with Case
Noise Buds Mini True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 13 mm Driver
- 40 hours Battery Life with Case
General
| Brand | Noise |
| Model | Buds Mini |
| Country of Origin | India |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 50 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes, Google Assistant, Siri |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control, Voice |
| Additional Features | IPX4 Rated, Low Latency Gaming Mode, Half In-Ear Design |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Driver Unit | 13 mm |
| Environmental Noise Cancellation | Yes, Quad Mic ENC |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, 1N Charging Case, 1N Charging Cable, 1N User Manual, 1N Warranty Registration Card |
| Other | Polycarbonate Enclosure Material |
Power Features
| Battery Life | 40 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Manufacturer Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
| Warranty Service Type | Domestic Warranty |
Noise Buds Mini True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Noise Buds Mini True Wireless Earbuds below. The current price is $899. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Buds Mini True Wireless Earbuds vs Noise Buds N1 True Wireless Earbuds
Noise Buds Mini True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes 219 True Wireless Earbuds
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















