




Noise Buds Trance 2 True Wireless Earbuds
$10.69 • Out Of Stock • By Noise
Noise Buds Trance 2 True Wireless Earbuds price in United States starts from $10.69.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$10.69
Search
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 6 mm Driver
OUT OF STOCK
Noise Buds Trance 2 True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 6 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Buds Trance 2 |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Additional Features | IPX5 Rated, 40ms Low Latency, Type-C Charging, Hyper Sync, LED Battery Indicator |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 6 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, Charging Cable, User Manual, Warranty Registration Card |
Power Features
| Power Input | DC 5V |
| Battery | 10 min Charge= 120 min Playtime |
| Battery Life | 45 hours (With Case) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Brand Warranty |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damages |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With
Google Pixel Buds Pro 2 vs Soundcore Liberty 4 NC True Wireless Earbuds
EarFun Air Pro 4 True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














