




Noise Buds Uno True Wireless Earbuds
$10.53 • View Prices • By Noise
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds price in United States starts from $10.53.
- Share
$10.53
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 10 mm Driver
General
| Brand | Noise |
| Model | Buds Uno |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad Mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, 55ms Low Latency, Type-C Charging, LED Indicator, Hyper Sync, Premium Leather Accent, Dual Device Connectivity |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 10 mm |
| Driver Type | Titanium |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair Earbuds, 1N Charging Case, 1N Charging Cable, 1N User Manual, 1N Warranty Registration Card |
Power Features
| Battery | 10 min Charge= 150 min of Playtime |
| Battery Life | 40 hours (With Case) 7 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year, Warranty from the Date of Purchase |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Noise Buds Uno True Wireless Earbuds below. The current price is $999. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs GoBoult Z40 Pro V2.0 True Wireless Earbuds
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs GoBoult Mustang Sprint True Wireless Earbuds
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes 161 ANC Elite True Wireless Earbuds
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs boAt Nirvana Ion ANC True Wireless Earbuds
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs Noise Buds N1 True Wireless Earbuds
Noise Buds Uno True Wireless Earbuds vs boAt Airdopes Supreme True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














