




Nu Republic Cyberstud X4 Firefly True Wireless Earbuds
$15.82 • Out Of Stock • By Nu Republic
Nu Republic Cyberstud X4 Firefly True Wireless Earbuds price in United States starts from $15.82.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$15.82
Search
Features
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
OUT OF STOCK
Nu Republic Cyberstud X4 Firefly True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.3
- Active Noise Cancellation
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
General
| Brand | Nu Republic |
| Model | Cyberstud X4 Firefly |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.3 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes, Quad mic |
| Voice Assistant | Yes |
| Controls | Touch Control |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | Auto Pairing, Type-C Fast Charging, RGB LED Indicators, Dual modes, 40ms Low Latency, Hall Sensor Function |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Neodymium Drivers |
| Active Noise Cancellation | Yes |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, USB-C Charging Cable, Charging Case, User Manual |
| Other | Dynamic Firefly-inspired Design with LED Breathing Lights |
Power Features
| Battery | 15 min Charge= 200 min Playtime |
| Battery Life | 72 hours with Case (ANC Off) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defect |
| Not Covered in Warranty | Physical Damage |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Soundcore Q30 Wireless Headphones vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Samsung Galaxy Buds 3 Pro vs Samsung Galaxy Buds 4Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.














