
Omthing by 1MORE AirFree Pods EO005 True Wireless Earbuds
$7.25 • View Prices • By Omthing
Omthing by 1MORE AirFree Pods EO005 True Wireless Earbuds price in United States starts from $7.25.
- Share
$7.25
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
- 20 hours Battery Life
Omthing by 1MORE AirFree Pods EO005 True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 13 mm Driver
- 20 hours Battery Life
General
| Brand | Omthing |
| Model | AirFree EO005 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Foldable | No |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Controls | Volume Control, On-off, Answer-End Call, Play/Stop, Active Voice Assistant, Prev./Next Song |
| Additional Features | Wireless Charging |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 13 mm |
| Driver Type | Dynamic |
| Other Features | Qualcomm cVc 8.0 Noise Cancelling Technology |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Type-C Charging Cable, User Manual, Charging Case |
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery | Lithium Polymer |
| Battery Life | 20 hours |
| Charging Time | 1 hour |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Covered in Warranty | Manufacturing Defects |
| Not Covered in Warranty | Physical or Liquid Damage or Any Other Damage Due to Heat, Humidity or Moisture Doing Operations |
Omthing by 1MORE AirFree Pods EO005 True Wireless Earbuds Price History
You can check the price history of Omthing by 1MORE AirFree Pods EO005 True Wireless Earbuds below. The current price is $696. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Earbuds II TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS Earbuds
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










