
Play PlayGo T20 True Wireless Earbuds
$10.58 • Out Of Stock • By PLAY
Play PlayGo T20 True Wireless Earbuds price in United States starts from $10.58.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$10.58
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16 hours Battery Life
- Inline Remote
OUT OF STOCK
Play PlayGo T20 True Wireless Earbuds Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 16 hours Battery Life
- Inline Remote
General
| Brand | Play |
| Model | PLAYGO T20 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
| Designed For | All Mobile Devices with Bluetooth Connectivity |
Design and Body
| Dimensions | 44 x 34 x 45 mm |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
Extra
| Sales Package | 1 Wireless Earbud, 1 Charging Cable, 1 User Manual, 1 Warranty Card |
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery Life | 16 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Vibe Beam 2 True Wireless Earbuds
Google Pixel Buds A Series vs Nothing Ear True Wireless Earbuds
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless Earbuds
JBL Tune 770NC Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Shokz OpenDots ONE True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Skullcandy Method 360 ANC True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.










