

Realme TechLife Buds N100 Wireless Neckband
$13.57 • Out Of Stock • By Realme
Realme TechLife Buds N100 Wireless Neckband price in United States starts from $13.57.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$13.57
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9.2 mm Driver
- 17 hours Battery Life
OUT OF STOCK
Realme TechLife Buds N100 Wireless Neckband Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.2
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 9.2 mm Driver
- 17 hours Battery Life
General
| Brand | Realme |
| Model | Buds N100 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Foldable | Yes |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Switch between Call and Music | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9.2 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Inline Remote | Yes |
Power Features
| Battery Life | 17 hours |
| Charging Time | 1.5 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Soundcore Space One Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming Headphones
Bose Ultra Open True Wireless Earbuds vs Shokz OpenDots ONE True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











