

Redgear Comet 7.1 Wired Gaming Headphones
$18.75 • Out Of Stock • By Red Gear
Redgear Comet 7.1 Wired Gaming Headphones price in United States starts from $18.75.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$18.75
Search
Features
- Over the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 50 mm Driver
- Inline Remote
- Deep Bass
- 1 year
OUT OF STOCK
Redgear Comet 7.1 Wired Gaming Headphones Specs
- Over the Ear
- Wired
- Microphone
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 50 mm Driver
- Inline Remote
- Deep Bass
- 1 year
General
| Brand | Redgear |
| Model | Comet 7.1 |
| Type | Over the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 2.2 m |
Features
| Microphone | Yes |
| Additional Features | RGB Lights |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 50 mm |
Extra
| Inline Remote | Yes |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro 2
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
Bose QuietComfort Ultra True Wireless Earbuds (2nd Gen) vs OnePlus Buds Pro 3
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs JBL Live Pro 2 TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.











