


Samsung Level U2 Wireless Neckband
$30.29 • Out Of Stock • By Samsung
Samsung Level U2 Wireless Neckband price in United States starts from $30.29.
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$30.29
Search
Features
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 12 mm Driver
- 18 hours Battery Life
- 32 ohm Impedance
- Deep Bass
OUT OF STOCK
Samsung Level U2 Wireless Neckband Specs
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 12 mm Driver
- 18 hours Battery Life
- 32 ohm Impedance
- Deep Bass
General
| Brand | Samsung |
| Model | Level U2 EO-B3300 |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 19.48 x 170.83 x 146 mm |
| Weight | 41.5 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Monaural | Yes |
| Additional Features | 12 mm Dynamic Speakers (Hybrid Open Type), High-quality Sound, Seamless Play |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Impedance | 32 ohm |
| Driver Unit | 12 mm |
| Driver Type | Dynamic |
Extra
| Sales Package | 1 Bluetooth Stereo Headset, Eartip 3 Set (S, L, Wing Tip), Quick Guide Manual |
| Inline Remote | No |
Power Features
| Battery Life | 18 hours |
| Stand-by Time | 500 hours |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With


JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs JBL Tour Pro 3 TWS Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
JBL Endurance Race TWS Earbuds vs Sony WF-C710N True Wireless Earbuds
Sony WH-1000XM6 Wireless Headphones vs Apple AirPods Max
JBL Live Pro 2 TWS Earbuds vs Bose QuietComfort Earbuds II TWS EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.












