











Sanag S7S AI OWS True Wireless Earbuds
$34.28 • Out Of Stock • By Sanag
Sanag S7S AI OWS True Wireless Earbuds is a Wireless Open Ear TWS Earbuds. It offers up to 8 hours per earbud and 48 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, ENC, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$34.28
Search
Sanag S7S AI OWS True Wireless Earbuds price in United States is $34.28. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 48 hours Battery Life with Case
OUT OF STOCK
Sanag S7S AI OWS True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 48 hours Battery Life with Case
General
| Brand | Sanag |
| Model | S7S AI |
| Country of Origin | China |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 106.93 x 54.1 x 107.95 mm |
| Weight | 172.93 g (With Case) |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, Smart Air Conduction Headphones, Global Lossless Ultra Low Sound Quality, Upgraded Sonic Focus Technology, Light Cloud Comfort Technology 7.0, SBC, AAC Audio Coding, Earbuds Location Search, Close Buzzer Search, Built in DeepSeek AI, Built in Doubao AI, 12 Re-Soundscapes, Surging Around No Dead Corner, Patented Panorama Enhancement Technology |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Noise Reduction | AI Call Noise Reduction |
| Environmental Noise Cancellation | Yes |
Extra
| Sales Package | Earbuds |
| Other Controls | Sanag AI LLM App |
Power Features
| Power Input | 5V 0.5A |
| Battery Capacity | 400 mAh (Case), 40 mAh Per Earbud |
| Battery Life | 48 hours (With Case) 8 hours (Earbuds) |
Warranty
| Warranty | 1 year |
| Warranty Type | Manufacturer |
Sanag S7S AI OWS True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Soundcore H30i Wireless Headphones vs Edifier W820NB Plus Wireless Headphones
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Sony WH-CH720N Wireless Headphones
Sony WH-1000XM4 Wireless Headphones vs Soundcore Space One Wireless Headphones
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM5 True Wireless Earbuds
Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs Soundcore Q30 Wireless Headphones
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)Disclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.






















