




Sanag Z60S True Wireless Earbuds
$39.99 • Out Of Stock • By Sanag
Sanag Z60S True Wireless Earbuds is a Wireless Open Ear TWS Earbuds. It has a 12 mm Composite Double Magnetic Film driver. It offers up to 7 hours per earbud and 50 hours total with case battery life. Notable features include Microphone, Voice Assistant, Sweat Proof, Water Resistant and Deep Bass.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
This Headphone And Earphone is Out of Stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
Set an Alert to know when it comes back in stock.
$39.99
Search
Sanag Z60S True Wireless Earbuds price in United States is $39.99. The lowest price is available at Amazon.
Features
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 12 mm Driver
OUT OF STOCK
Sanag Z60S True Wireless Earbuds Specs
- TWS Earbuds
- Open Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.4
- Microphone
- 10 m Range
- 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) Frequency Response
- 12 mm Driver
General
| Brand | Sanag |
| Model | Z60S |
| Design | TWS Earbuds |
| Type | Open Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Weight | 5.1 g Per Earbud |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.4 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Water Resistant | Yes |
| Additional Features | IPX4 Rated, 6 EQ Tuning, Type-C Charging, Sanag App Support, Flash Link 7.0, No Sound Leakage |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Frequency Response | 20 Hz (Min) - 20 kHz (Max) |
| Driver Unit | 12 mm |
| Driver Type | Composite Double Magnetic Film |
| Noise Reduction | AI Noise Reduction |
| Other Features | 360° Panoramic Surround Sound |
Extra
| Sales Package | 1 Pair of Earbuds, Charging Case, USB-C Cable, User Manual |
| Other | Plastic Material |
Power Features
| Battery Capacity | 400 mAh (Case) |
| Battery Life | 50 hours (With Case) 7 hours (Earbuds) |
| Charging Time | 1.5 hours (Case) |
Sanag Z60S True Wireless Earbuds Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Samsung Galaxy Buds 3 Pro vs Samsung Galaxy Buds 4
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Apple AirPods Pro (3rd Generation) vs Bose QuietComfort True Wireless Earbuds (2nd Gen)
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming HeadphonesDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















