



Sony MDREX15AP Wired Earphones
$9.99 • View Prices • By Sony
Sony MDREX15AP Wired Earphones is a Wired In the Ear Earphone. It has a 9 mm Dynamic Driver driver. Notable features include Microphone, Sweat Proof, Deep Bass, Inline Remote and Call/Music Switch.
- Compare
- Like
- Comment
- Share
Sony MDREX15AP Wired Earphones price in United States is $9.99. The lowest price is available at Amazon.
- Price History
- Set Price Alert
- View Prices
Features
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 100dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
Sony MDREX15AP Wired Earphones Specs
- Earphone
- In the Ear
- Wired
- Microphone
- 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) Frequency Response
- 9 mm Driver
- 100dB Sensitivity
- 3.5mm Jack Cord
General
| Brand | Sony |
| Model | MDREX15AP |
| Design | Earphone |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wired |
Design and Body
| Cord Length | 1.2 m |
| Cord Type | 3.5mm Jack |
Features
| Microphone | Yes |
| Controls | Multi Functional Button |
| Music Controls | Pause/Play |
| Call Controls | Accept/Reject calls |
| Switch between Call and Music | Yes |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Sensitivity | 100dB |
| Frequency Response | 8 Hz (Min) - 22 kHz (Max) |
| Driver Unit | 9 mm |
| Driver Type | Dynamic Driver |
Extra
| Sales Package | 1 U Earphone, Additional Eartips, User Manual |
| Inline Remote | Yes |
Sony MDREX15AP Wired Earphones Prices
Price has not changed significantly in 1 month.
Sony MDREX15AP Wired Earphones Price History
You can check the price history of Sony MDREX15AP Wired Earphones below. The current price is $9.99. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Bose QuietComfort Ultra Wireless Headphones (2nd Gen) vs JBL Tour One M3 Smart Tx Wireless Headphones
Samsung Galaxy Buds 2 Pro vs Bowers & Wilkins Pi6 True Wireless Earbuds
Skullcandy Crusher 540 Active Wireless Headphones vs Corsair Void RGB Elite Wireless Gaming Headphones
Soundcore P31i True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Samsung Galaxy Buds 3 Pro vs Samsung Galaxy Buds 4
JBL Tune Buds 2 True Wireless Earbuds vs Soundcore P41i True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.















