






Swiss Military Mellow O Wireless Neckband
$3.15 • View Prices • By Swiss Military
Swiss Military Mellow O Wireless Neckband price in United States starts from $3.15.
- Share
$3.15
Search
- Price History
- Set Price Alert
Features
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 40 hours Battery Life
- Deep Bass
Swiss Military Mellow O Wireless Neckband Specs
- Neckband
- In the Ear
- Wireless
- Bluetooth 5.0
- Microphone
- 10 m Range
- 40 hours Battery Life
- Deep Bass
General
| Brand | Swiss Military |
| Model | Mellow O |
| Country of Origin | India |
| Design | Neckband |
| Type | In the Ear |
| Connectivity | Wireless |
Design and Body
| Dimensions | 120 x 20 x 340 mm |
| Weight | 300 g |
Features
| Bluetooth | Yes, 5.0 |
| Bluetooth Range | 10 m |
| USB | Yes |
| Microphone | Yes |
| Voice Assistant | Yes |
| Additional Features | Soft In Ear Design |
Sound Features
| Deep Bass | Yes |
| Other Features | Dynamic Bass |
Extra
| Sales Package | Neckband |
Power Features
| Battery Life | 40 hours |
| Charging Time | 1 hour |
Warranty
| Warranty | 3 months |
| Warranty Type | Manufacturer |
Swiss Military Mellow O Wireless Neckband Price History
You can check the price history of Swiss Military Mellow O Wireless Neckband below. The current price is $297. There has been no significant change in the price over the past month.
Loading Price History ...
Discuss
Be the first to leave a comment.
Related Headphones And Earphones
Related Searches
Compared With

Swiss Military Mellow O Wireless Neckband vs Kratos N4 Wireless Neckband
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Apple AirPods Pro (3rd Generation)
Beats Powerbeats Fit True Wireless Earbuds vs Sony WF-1000XM6 True Wireless Earbuds
Sennheiser Momentum Sport TWS Earbuds vs OnePlus Buds Pro 3
OnePlus Nord Buds 2 vs CMF Buds 2
JBL Tune Flex True Wireless Earbuds vs JBL Vibe Beam 2 True Wireless EarbudsDisclaimer: Despite our best efforts, we can't guarantee that the information on this page including the price, specs and images is 100% correct. We may get a commission for qualifying sales through our links.
















